Stabila Pjäser

Alliance Guild, Silvermoon, EU

Swedish
Semi-Hardcore
Leveling
Raiding
Gold Making
Mythic+

141 5/25 9 Reports Audit

APPLY

En Svensk guild för Semi-Hardcore spelare.

Explore More

Stabila Pjäser

Välkommen till Stabila Pjäser

Vi söker aktivt nya medlemmar till Mythic Raid progression.  
Vi söker DIG som hela tiden söker att utvecklas och hela tiden strävar efter att prestera maximalt i din roll.  

Skicka gärna en application, om ni har några frågor så är ni välkomna att starta en chatt här på Guilds of WoW.  

Vi ser fram emot att höra ifrån just DIG!

Posts

Castle Nathria
Normal:
10 / 10
Heroic:
10 / 10
Mythic:
3 / 10

Roster

VIEW TEAM

Silvermoons mest Stabila Pjäser

SEE ROSTER SEE PLAYERS VIEW TEAMS

Events

  Mythic Progress
  Raiding
  Wednesday   ➜ 2.5 hours

Raidlag - Stabila Pjäser

Vi söker just nu aktivt nya spelare för Mythic Progression. Vi ser helst att du har tidigare erfarenhet utav raiding, meriterat är Mythic-raiding. 

Tanks samt Healers är högt prioriterat.

Välkommen med DIN ansökan!



Mage
Mage Fire
Paladin
Paladin Holy
Priest
Priest Shadow
Shaman
Shaman Restoration
Warlock
Warlock Affliction Warlock Destruction
APPLY

Logs

  1. Castle Nathria
  28.02.2021 (Sun)   Epicleptiker
  2. Castle Nathria
  24.02.2021 (Wed)   Bengtjoel
  3. Castle Nathria
  11.02.2021 (Thu)   REVNIEE
  4. Castle Nathria
  10.02.2021 (Wed)   BosseBrun
  5. Castle Nathria
  7.02.2021 (Sun)   BosseBrun
  6. Castle Nathria
  3.02.2021 (Wed)   BosseBrun
  7. Castle Nathria
  27.01.2021 (Wed)   BosseBrun
  8. Castle Nathria
  24.01.2021 (Sun)   BosseBrun
  9. Castle Nathria
  20.01.2021 (Wed)   BosseBrun
  10. Castle Nathria
  13.01.2021 (Wed)   BosseBrun
  11. Castle Nathria
  12.01.2021 (Tue)   BosseBrun
  12. Castle Nathria
  9.01.2021 (Sat)   BosseBrun
  13. Castle Nathria
  6.01.2021 (Wed)   BosseBrun
  14. Castle Nathria
  2.01.2021 (Sat)   BosseBrun
  15. Castle Nathria
  30.12.2020 (Wed)   BosseBrun
  16. Castle Nathria
  26.12.2020 (Sat)   BosseBrun
  17. Castle Nathria
  19.12.2020 (Sat)   BosseBrun
  18. Castle Nathria
  16.12.2020 (Wed)   BosseBrun
  19. Castle Nathria
  12.12.2020 (Sat)   BosseBrun
  20. Castle Nathria
  9.12.2020 (Wed)   BosseBrun

Are you sure you want to delete this image?

Yes, I want to delete. Deleting...
No, don't delete.

Streamers

NOTIFICATIONS READ ALL
BECOME A PATRON SEND FEEDBACK