Smertens Runesten

Alliance Guild, Argent Dawn, EU

Danish
Semi-Hardcore
Raiding
Mythic+

93 8/25 6 Reports Audit

APPLY

Guild Info

Seneste nyt:
28.04.21
Vi søger raidere til at forstærke vores Mythic hold, specielt:

1 x Havoc/Vengeance DH
1 x WW/BM Monk
1 x Mage
Ranged DPS


Derudover modtager vi hellere end gerne ansøgninger fra alle classes til overvejelse!
Kontakt vores officers in-game eller på Discord


Officers:
Tatewarae – definitelynotmark#9123
Wodinaz – Wodinaz#8567


Hvem er vi:
Smertens Runesten er en relativ ny guild dannet af et merge imellem Mix og Painfully Average. Vi er på omkring en måned gået fra ikke at have et Mythic hold til at cleare 6/10 og drømmer nu om at nå Cutting Edge I Castle Nathria og fremtidige raids. Vi er en blandet flok der prøver at holde en god tone, hyggelig stemning og plads til alle!


Raid schedule:
Mythic Mainraids:
Mandag: 19:30-22:30
Onsdag: 19:30-22:30


Optional HC/Alt run (nogen uger):
Søndag: 19:30-22:30ish


Hvad leder vi efter:
Vi søger raidere til vores Mythic mainraids, så vi forventer at folk er engagerede i spillet generelt, møder op med en god forståelse for deres class, consumes og enchants, med en overordnet ide om hvordan bosserne vi arbejder på fungerer. Derudover har vi et sundt community på Discord som vi hellere end gerne ser vokse sig større!

Posts

No post found!

Castle Nathria
Normal:
1 / 10
Heroic:
10 / 10
Mythic:
6 / 10

Events

No event found!

Recruitment

Demon Hunter
Demon Hunter Havoc
Druid
Druid Balance
Hunter
Hunter Beast Mastery Hunter Marksmanship
Mage
Mage Arcane Mage Fire Mage Frost
Priest
Priest Discipline Priest Holy Priest Shadow
Shaman
Shaman Elemental
APPLY

Logs

  1. Castle Nathria
  3.05.2021 (Mon)   mrlajer
  2. Castle Nathria
  26.04.2021 (Mon)   mrlajer
  3. Castle Nathria
  21.04.2021 (Wed)   mrlajer
  4. Castle Nathria
  19.04.2021 (Mon)   mrlajer
  5. Castle Nathria
  14.04.2021 (Wed)   mrlajer
  6. Castle Nathria
  12.04.2021 (Mon)   mrlajer
  7. Castle Nathria
  11.04.2021 (Sun)   definitelynotmark
  8. Castle Nathria
  7.04.2021 (Wed)   mrlajer
  9. Castle Nathria
  5.04.2021 (Mon)   mrlajer
  10. Castle Nathria
  29.03.2021 (Mon)   mrlajer
  11. Castle Nathria
  28.03.2021 (Sun)   mrlajer
  12. Castle Nathria
  28.03.2021 (Sun)   definitelynotmark
  13. Castle Nathria
  24.03.2021 (Wed)   mrlajer
  14. Castle Nathria
  22.03.2021 (Mon)   mrlajer
  15. Castle Nathria
  21.03.2021 (Sun)   mrlajer
  16. Castle Nathria
  17.03.2021 (Wed)   mrlajer
  17. Castle Nathria
  15.03.2021 (Mon)   mrlajer

Are you sure you want to delete this image?

Yes, I want to delete. Deleting...
No, don't delete.

Streamers

NOTIFICATIONS READ ALL
BECOME A PATRON SEND FEEDBACK