Public Posts

What we offer to raiders As well as a chilled, fun environment and opportunities to see the latest mythic raid content, we also offer practical help to members of our raid team.
What we expect from raiders We're chilled and fun, but we also need some rules to ensure that we make the most of our progress time. Read up on what we expect from our raiders here.
Weekly Update! Great job this week everyone!
Stormwall Blockade Normal/Heroic Guide Simplified Guide for Stormwall Blockade
Calling all Raiders! Looking for a new guild?
First Raid Great job tonight guys we cleared the first 4 bosses on our first attempt, just dungeon journal and straight in.
Greetings from Sunny Atal'Dazar! Hello from Cryptic! Watch twitch.tv/darthzero for daily guild activities.
Welcome to the Guild Webpage Welcome to the page.
Recruiting We're currently recruiting players for PVE and PVP events.
History and Philosophy The guilds long history and what we are all about.
Guild details/Recruitment More information on the history of the guild itself.
Vectus to 1% We almost had him!
Fallen Leaves The shadows of the past were laid aside, and as quietly as they had left, two travelers to the Caverns of Time returned. Mere moments had passed for them, but the world had traveled years forward without them, and the hatreds of the past had risen to imperil them once again.
My Life as Guild Master Ep.1 This is a recap of the information covered in this week's episode of My Life as Guild Master.
Happy Holidays From Cryptic Raiding! A holiday greeting and notes from the Officers of Cryptic and the Cryptic Raiding Community.
Battle Report: 11/13/18 Tuesday PvP Results.
State of the Guild We're back in the game and moving forward!
Recruitment! Current recruitment needs.
PvP and YOU. You cannot run...
Talk with Transcend We are currently recruiting Mythic DPS/Heals, few ranged classes, If your spec is not listed as currently recruiting please still feel free to apply and trial within. Any skilled player(s) are gladly welcomed. Mythic + people are welcomed as well. We are 5/8 Mythic Uldir.
Welcome Welcome to the Cryptic Family
LFM For Heroic Prog Team We have some very strong players in the guild looking to let their full potential show and are really looking forward to getting this new heroic team built and progressing through heroic, and then mythic. We're all very laid back people, we like to joke around a lot between pulls and bosses on farm.
Welcome! Welcome to our community and team page!
Uldir - G'huun Uldir içerisinde, Titanlar Old Godlara karşı bir çözüm bulmayı umut ettiler. Fakat Old Godların bitmek bilmeyen aç gözlülükleri ve yozlaştırma istekleri üstünde deney yaptıklarında istemeden bu arzulara sahip mükemmel bir avatar yarattılar.
Uldir - Mythrax the Unraveler Mythrax the Unraveler, hiçliği getiren, Serthaliss'in katili; görevi tamamlandığında daha fazla emir beklemeye, efendisinin yanına döndü.
Uldir - Zul, Reborn Bir zamanlar Zanchulinin lideri ve Zandalari krallarının baş danışmanı olan Zul, kahinlerin en üstünü olarak anılıyordu.
Uldir - Vectis Corrupted blood'un yarattığı salgın sayısız trollü öldürdü ve zandalar tarihindeki en korkunç zamanların başlamaına sebep oldu. Uldir içindeki yapılarda hastalığa bir tedavi bulmak için çalışmalar yapıldı ancak en efektif yöntem izole edilp yok edilmesiydi.
Uldir - Zek'voz. Herald of N'Zoth Guide Kalimdorun parçalanmasından kısa bir süre sonra karanlık bir haberci izole olmuş yeni bir kabileyi N'Zoth'un saflarına katmak için zandaların yeni kıyılarına geldi.
Uldir - Fetid Devourer Uldir içerisindeki deneylerde, zandalari ormanlarında barınan bir çok loa da dahil olmak üzere sayısız canlılar üstünde testler yürütüldü. Testlerin ölümcüllüğü kanıtlandıktan sonra loa kalıntıları Uldir içerisinde hapsedilen karanlık bilincin zevkine uygun olmayacak bir biçimde ortadan kaldırıldı.
Uldir - MOTHER Uldir'in titanik gözcüsü MOTHER durmaksızın Old God'lara karşı çözüm üretmek için yollar aradı.
Uldir - Taloc Uldir'deki en güçlü titan yapıtı Taloc.
Antoran High Command Down Garage Antoran High Command'i Düşürdü

NOTIFICATIONS READ ALL
SEND FEEDBACK LOADING...